
- Detta evenemang har redan ägt rum.

I anmälan på varje bandag skriver du under på att du läst våra ansvarsbestämmelser. Läs våra ansvarsbestämmelser innan du kommer till körningen.
Priser | ||
Ordinarie pris | Medlemspris | |
Sturup: | 850:- | 600:- |
Knutstorp: | 1650:- | 1250:- |
Ljungbyhed: | 1600:- | 1200:- |
Bokningen öppnar för medlem | 2022-02-14 00:00:00 |
Bokningen öppnar för övriga | 2022-05-22 00:00:00 |
Bokningen stänger | 2022-06-16 00:00:00 |
Viktig information gällande val av grupp!
Sydskanes Emse satsar hårt på säkerheten.
Ett steg i att stärka säkerheten är att ha så jämna grupper som möjligt. Läs våra regler så ser du vad vi förväntar oss av dig.
Är platserna slut i gruppen du vill köra? Vänligen boka dig inte i en annan grupp i hopp om att bli flyttad på plats. Du ger oss en massa extra huvudbry som går ut över andra deltagare!
Du kan inte byta grupp här på hemsidan.
Hålltider Sturup Raceway
11:00 | Grindarna öppnas |
11:00 – 12:15 | Anmälan öppen |
12:30 | Förarmöte/Flaggvaktsmöte |
13:00 | Första gruppen går ut |
Köpvilkor
Enligt lagen om distansavtal gäller ingen ångerrätt vid idrottsevenemang. Din plats är personlig och får inte säljas vidare. Vid förhinder kan du släppa din plats på hemsidan och om gruppen blir fullsatt kommer platsen att gå till försäljning. Har du släppt din plats är den din tills den blir köpt av någon. Så länge bokningen syns i din profil på hemsidan när du loggar in, är platsen din. Tänk på att när du väl släppt din plats går det inte att ångra.
Vi kräver att du har ett giltigt körkort för motorcykel (A-kort) eller Roadracing licens från Svemo. Lägsta ålder för deltagare är 16 år och är du under 18 kräver vi att målsman är med på plats.
Som bokad förare förbinder du dig till att ställa upp som flaggvakt i fall vi inte fått fulltaligt med frivilliga.
Hitta till Sturup Raceway